Wspomóż sekcję biegu na orientację
Wojskowego Klubu Sportowego
Śląsk Wrocław
 
Rok 2014 będzie kolejnym z trudniejszych w historii sekcji Biegu na Orientację Wojskowego Klubu Sportowego „Śląsk”. Kryzys który dotkną prawie wszystkie dziedziny życia nie omija również nas. Sport i kultura to dziedziny, które pierwsze odczuwają cięcia budżetowe, bo w odczuciu decydentów tu najłatwiej to zrobić i z najmniejszymi skutkami ubocznym. Młodzież się przecież nie upomni.

Nasz budżet w związku z cięciami środków z Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Miasta jest jeszcze ok 15% mniejszy od ubiegłorocznego (wydawałoby się najgorszego). Jako dyscyplina nieolimpijska mamy nieustannie pod górkę. Ci, co nadal jeżdżą na zawody pamiętają w jakich warunkach nocujemy (znacznie częściej na podłodze niż na łóżku), jak się odżywiamy (już standardem jest tylko obiad dla zawodników – śniadania i kolacje są we własnym zakresie). Ciężko znaleźć pozycję, gdzie możemy jeszcze coś oszczędzić. Oczywiście możemy mniej startować, nie aktualizować map, podnieść składki do 50 zł miesięcznie tylko kto będzie jeszcze chciał biegać? Po co trenować gdy nie będzie startów? Gdzie trenować bez nowych map?

Dlatego jak co roku zwracam się do Was o wsparcie naszej sekcji 1% swojego podatku. Z zaznaczeniem, że w tym roku wsparcie to będzie jeszcze bardziej ważne i potrzebne. Ze wszystkich stron atakują nas reklamy wszelkich bardzo potrzebnych instytucji , fundacji i inicjatyw pomagające ludziom (niezwykle potrzebnych) … A my? My i nam podobni jesteśmy również po to, aby ludzi potrzebujących pomocy było mniej, aby młodzież była zdrowsza i miała ciekawe zajęcie, rozwijała się...

Jeśli sam nie rozliczasz się z podatków to może twoja mama, twój tato, brat czy twoja siostra zechcą nam pomóc.
Jeśli zdecydowałeś się nam pomóc poniżej znajdziesz instrukcję jak to zrobić.
 
1 krok: TRZEBA OBLICZYĆ KWOTĘ 1%.

Należy obliczyć swój podatek należny Urzędowi Skarbowemu, a następnie odliczyć 1% od tego podatku . Przy wypełnianiu odpowiedniego formularza PIT, w części zatytułowanej
„WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)” ,
w pozycji :
- numer KRS , wpisać : 0000159810
- wnioskowana kwota , wpisać : kwotę obliczonego 1% podatku.

Każdy z Państwa może również wyrazić zgodę na podanie swych danych osobowych organizacji  - na co liczymy - chcemy wiedzięć komu podziękować, kto jest naszym dobroczyńcą. (imienia, nazwiska, adresu)
Ważne!!! jest wskazanie celu przeznaczenia 1% podatku (sekcja biegu na orientację) wypełniając odpowiednio rubrykę w części zatytułowanej „INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE”.

2 krok: WYSŁANIE FORMULARZA PIT do właściwego Urzędu Skarbowego.
 
Zwracam się przede wszystkim do sympatyków naszej sekcji, do rodziców zawodników, ale każdy przejaw pomocy będziemy przyjmować z wdzięcznością
Kalikst Sobczyński
Kierownik sekcji BnO WKS”Śląsk”
 
Wspomóż sekcję BnO 1% podatku!

W celu ułatwienia Państwu wypełnienia deklaracji podatkowej za rok 2013 poniżej umieściliśmy program do wypełniania deklaracji on-line zakupiony specjalnie dla Was przez WKS Śląsk. Wypełniając formularz należy pamiętać aby wskazać CEL przeznaczenia 1% podatku (sekcja biegu na orientację) wypełniając odpowiednio rubrykę w części zatytułowanej „INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE”.
www.bno.pl wszystkie prawa zastrzeżone
strona główna | kontakt | admin